logo

Hlavné menu

Videoprezentácia školy


Domov Aktuality 2012-2013 Letná škola Moderných učiteľov
Letná škola Moderných učiteľov
Napísal Mgr. Eva Ragaloá   

V roku 2013 sa Letná škola Moderných učiteľov konala v Pribyline v dňoch 10. – 15. augusta, kde mnohí pedagógovia aj počas čerpania letných dovoleniek naberajú ďalšie inšpirácie do práce so žiakmi na nový  školský rok.

 

Podujatie bolo plné inšpiratívnych prednášok a workshopov, napríklad pre učiteľov 1. stupňa ZŠ Písmo Comenia Script, Sfumato – Splývavé čítanie, Matematika podľa prof. Hejného, Informatická výchova pre 1. stupeň ZŠ (robotika a programovanie),  Autokorektívne karty, Inovatívne didaktické pomôcky,  Regionálna výchova ako samostatný predmet na 1. stupni ZŠ.

Pre učiteľov 2. stupňa ZŠ napríklad Integrované tematické vyučovanie na 2. stupni ZŠ, informatika pre 2. stupeň ZŠ (robotika a programovanie, Školský TEDx alebo Ako je to s finančnou gramotnosťou na vašej škole?  Jednu z tém: Projektové vyučovanie na 2. stupni (Matematika: Maľujeme triedu a Matematika v praxi, Geografia a Regionálna výchova: Reportéri objavujú svet práce v škole v minulosti a dnes)  prišli porozprávať a podeliť sa so skúsenosťami aj naše učiteľky: Mgr. Daniela Krasuľová, Mgr. Eva Ragalová, PaedDr. Martina Dlholucká a Mgr. Eva Kuníková. Rozprávali o možnostiach výučby projektového vyučovania alternatívou tradičného vyučovania, alebo iba o možnosti dopĺňania ku klasickému vyučovaniu. Zaujali svojimi realizovanými nápadmi vo vyučovaní, pretože projektové vyučovanie má vždy  za cieľ prepájať vedomosti a približovať ich žiakom praxi. Určite sa im podarilo všetkých zúčastnených motivovať, čomu nasvedčovala aj plodná diskusia v závere.

 
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

VIRTUÁLNA PREHLIADKA

ZŠ R. Dilonga

KWN 2017


Kto je online ?

Máme online 110 hostí 

Microsoft


Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.