logo

Hlavné menu

20 rokov ZŠ R. Dilonga

20 rokov ZŠ R. Dilonga

Domov Aktuality 2013-2014 Výlet do mestečka Wadowice.
Výlet do mestečka Wadowice.
Napísal Mgr. Martina Gáliková   

Dňa 16. 6.2014 sme si s triedami 7. A, 7. B a 8. A urobili koncoročný výlet do poľského mesta Wadowice.  Počasie nám prialo a črtal sa pred nami krásny deň. Mali sme namierené do rodného domu nového svätca - Jána Pavla II. - z ktorého je dnes multimediálne múzeum.

 

 

Žiaci videli ako Sv. Otec  Ján Pavol II. vyrastal, jeho osobné veci, množstvo fotografií z jeho ciest, množstvo odkazov od veriacich z celého sveta.... Celú atmosféru umocňovala hrajúca hudba v pozadí alebo hlas Sv. Otca ako sa prihovára veriacim, alebo tlkot srdca v miestnosti, ktorá bola zameraná na posledné chvíle Jána Pavla II. tu na zemi. Naše dojmy z prehliadky boli úžasné. Zhodli sme sa na tom, že krajšie múzeum sme ešte nevideli. Škoda, že pre zákaz fotenia nemôžeme priblížiť naše nadšenie aspoň cez fotografie.

Keďže prehliadku múzea sme mali naplánovanú až v podvečerných hodinách, celý deň sme strávili v blízkom meste Inwald. Toto mesto je známe hlavne svojím parkom miniatúrnych stavieb z celého sveta. Videli sme Eiffelovu vežu, Námestie sv. Marka v Benátkach, Námestie sv. Petra vo Vatikáne a mnohé ďalšie.

Najväčšou atrakciou pre žiakov bol zábavný park. Žiaci sa do sýtosti vybláznili na rôznych kolotočoch, pirátskej lodi, divokej rieke či autodrome.

Príjemne unavení s mnohými peknými zážitkami sme sa vo večerných hodinách vrátili domov.

 
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

VIRTUÁLNA PREHLIADKA

ZŠ R. Dilonga

KWN 2017


Kto je online ?

Máme online 172 hostí 

Microsoft


Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.