logo

Hlavné menu

20 rokov ZŠ R. Dilonga

20 rokov ZŠ R. Dilonga

Domov Aktuality 2013-2014 Deň ochrany človeka a prírody
Deň ochrany človeka a prírody
Napísal Mgr. Ľ. Rehák, Mgr. Eva Valková   

Počas Dňa ochrany človeka a prírody, ktorý sa  uskutočnil 23. 6. 2014 v škole a na ihrisku pod Kľozovom, sme sa zamerali nielen na aktivity súvisiace s požiarnou ochranou pod patronátom pána Petra Šubjaka, ale uskutočnili sa aj „Majstrovstvá sveta vo futbale“ a beseda s poľovníkmi.

 

 

Žiaci 2. stupňa boli rozdelení do piatich štátov, ktoré reprezentovali v rôznych futbalových súťažiach zručnosti (žonglovanie s loptou, triafanie rohov brány, kop na diaľku, zranenia vo futbale, či triafanie malej bránky). Každý štát bol zástupcom iného svetadiela a navzájom si zmerali svoje sily aj v turnaji, kde sa stretli každý s každým. Najúspešnejší boli Španieli, ktorí získali 47, 05 bodu na žiaka a obsadili prvé miesto nielen vo futbalovom turnaji, ale aj v celkovom poradí. Druhá priečka patrila Japonsku 43, 43 bodov na žiaka a tretí boli Brazílčania (39, 38 bodov na žiaka). Veľmi sa snažili aj zástupcovia Austrálie a Kamerunu, no stačilo to iba na štvrté, respektíve piate miesto. No treba zdôrazniť, že nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa a naši žiaci k tomuto pristúpili veľmi zodpovedne a týmto športovým dňom opäť dokázali, že futbal je na našej škole veľmi obľúbený.

Na 1. stupni sme v rámci Dňa ochrany človeka a prírody po požiarnom nácvičnom poplachu a ukážkach hasenia privítali medzi nami poľovníkov. Pán F. Valko a pán V. Stas porozprávali zaujímavosti o svojom oblečení, výstroji, puške i poľovníckych pomôckach. Deti zaujali cvičené psy, tiež špeciálne ďalekohľady, preparované zvieratá, zhody vysokej a srnčej zveri.  Počas rozprávania kládli žiakom otázky a za správne odpovede dostali lízatko.  
Ďakujeme touto cestou pánom poľovníkom, ktorí rozsievajú lásku k prírode aj takouto formo

 
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

VIRTUÁLNA PREHLIADKA

ZŠ R. Dilonga

KWN 2017


Kto je online ?

Máme online 175 hostí 

Microsoft


Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.