logo

Hlavné menu

Videoprezentácia školy


Domov Aktuality 2014-2015 Trieda 2.A ocenená v celoslovenskej súťaži „ČÍTAME S OSMIJANKOM“
Trieda 2.A ocenená v celoslovenskej súťaži „ČÍTAME S OSMIJANKOM“
Napísal Mgr. Jaroslav Pallo   

Druháci sa dali na Osmijankove literárne stopovanie. Je to celoslovenská čitateľská súťaž Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty! – 11. ročník. Súťaž je určená žiakom základných škôl vo veku 7-12 rokov a základným motívom súťaže je čítanie ako hra.

Prebiehala od januára do konca apríla 2015. Súťažilo sa prostredníctvom pracovného zošita, ktorý musel mať každý súťažiaci. 8 literárnych hádaniek bolo určených na prácu s literárnym textom. Deti sa hravou formou zoznámili s hodnotnými dielami slovenskej i svetovej literatúry a zároveň inšpirovali k vlastným tvorivým aktivitám.

Okrem písomných riešení otázok, žiaci posielali svoje vlastné práce, básničky, obrázky, fotografie. Druháci pre OSMIJANKA pripravili vlastnú web stránku a detektívne leporelo, kde zobrazili 8 hľadaných stôp.

Prvá stopa  ...NAJLEPŠÍ PRIATEĽ  ČLOVEKA ...

Druhá stopa ... SVET SIVÝ A SVET FAREBNÝ...

Tretia stopa ... JA NIČ, JA MUZIKANT ...

Štvrtá a piata stopa ... ZRKADLO ĽUDSKÝCH VLASTNOSTÍ...

Šiesta stopa ...NEVIDITEĽNÝ SVET...

Siedma stopa ...VERŠOSTROJČEK , ALEBO MOJA BÁSEŇ KRÁTKA...

ôsma stopa ...KDE A KEDY NÁM JE S KNIHOU DOBRE...

Trieda 2.A sa dostala medzi ocenených 8+8+8 súťažných tried a vyhrala 1. miesto v prvej osmičke. Blahoželáme!!!!

Viac FOTO.

 

 
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

VIRTUÁLNA PREHLIADKA

ZŠ R. Dilonga

KWN 2017


Kto je online ?

Máme online 72 hostí 

Microsoft


Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.