logo

Hlavné menu

Videoprezentácia školy


Domov Aktuality 2014-2015 ŽIVÁ KNIŽNICA
ŽIVÁ KNIŽNICA
Napísal Žiaci 9. A   

Dňa 23. 7. 2015 sa žiaci deviateho ročníka zúčastnili na akcii s názvom „Živá knižnica.“ Asi 90 žiakov z okolitých škôl sa nahrnulo do Kultúrneho domu v Trstenej, aby zažili niečo netradičné.  Najprv sa niektorí z nás zľakli, že budú musieť čítať, ale báli sa zbytočne.  „Knihy“ boli živé a ony rozprávali svoje príbehy.

Cieľom akcie bolo priblížiť nám - žiakom - život ľudí, ktorí to nemali a nemajú v živote ľahké. Svoje príbehy vyrozprávali bývalý narkoman, žena s vyše 40 zlomeninami, utečenec z Afganistanu, slepá žena či muž, ktorý strávil život vo väzení.

Všetci títo ľudia s ťažkými životnými skúškami prešli mnohými prekážkami a zmenami, aby sa mali v živote aspoň trochu lepšie. Chceli nám ukázať to, že nie vždy je všetko tak, ako si naplánujeme, no aj napriek tomu musíme byť silní a nikdy sa nevzdávať.

Prednášku zorganizovalo občianske združenie OZ V.I.A.C. a mottom tohto ročníka bolo: „Sme silní!“ Sme radi, že sme sa mohli tejto zaujímavej a podnetnej akcie zúčastniť.

 

 

 

 
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

VIRTUÁLNA PREHLIADKA

ZŠ R. Dilonga

KWN 2017


Kto je online ?

Máme online 105 hostí 

Microsoft


Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.