logo

Hlavné menu

Videoprezentácia školy


Domov Aktuality 2014-2015 Ukončenie projektu Učenie nemusí byť mučenie
Ukončenie projektu Učenie nemusí byť mučenie
Napísal Mgr. Ľubomíra Šrámková a žiaci 2.B   

Tento školský rok sa realizoval v 2.B na ZŠ R.Dilonga projekt „Učenie nemusí byť mučenie“. Projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore (1 100 eur) z programu Školy pre budúcnosť Nadácie Orange. Projekt bol zameraný na kreatívne a inovatívne formy vzdelávania.

Prvá časť projektu s názvom Rok na dedine bola zameraná na tradície a zvyky vo vianočnom, fašiangovom či veľkonočnom období. Žiaci tak spoznávali tradičnú ľudovú kultúru pomocou pestrej mozaiky ľudových zvykov na slovenskej dedine v priebehu roka. Najviac žiakov zaujala stavba makety tradičných drevených domčekov,  ktoré poznajú iba zo starých filmov, či skanzenov. Drevená stavebnica umožnila  deťom ukázať nový spôsob hry pri ktorom sa učili tímovej práci, komunikácii a tvorivosti.

Druhá časť projektu sa realizovala pod názvom Postav dom, zasaď strom, kde sme sa preniesli z minulosti do súčasnosti. Spoznali sme naše mesto prostredníctvom exkurzii, vychádzok a hrania rolí. Drevenú stavebnicu sme nahradili  stavebnicou Lego. Postavili sme si legové mestečko a  zasadili sme stromčeky do okolia školy. Pri našej práci nám pomáhali aj  starší žiaci.  Už teraz sa tešíme na nové aktivity v budúcom školskom roku.

 

 

 
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

VIRTUÁLNA PREHLIADKA

ZŠ R. Dilonga

KWN 2017


Kto je online ?

Máme online 113 hostí 

Microsoft


Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.