Domov A SLOVO BOLO U BOHA
A SLOVO BOLO U BOHA
Napísal PaedDr. Mária Ďurčová

Združenie katolíckych škôl Slovenska organizuje každý rok súťaž pod názvom: A SLOVO BOLO U BOHA. Súťaž má 2 oblasti: recitačnú a výtvarnú. Tento rok sme sa po prvý raz zapojili do recitačnej časti súťaže, ktorá sa konala 7. 12. 2016 v priestoroch Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku.

Súťaže sa zúčastnil  Erik Kuráň (7. A), ktorý získal pamätný list a zbierku básní vytvorenú na motívy Loretánskych litánií. Aj vďaka tejto účasti v recitačnej súťaži náš žiak spoznával krásu hodnotnej kresťanskej literatúry a rozvíjal svoj umelecký prednes. Verím, že o rok sa zúčastníme opäť, s ešte vyšším počtom našich talentovaných žiakov.