logo

Hlavné menu

20 rokov ZŠ R. Dilonga

20 rokov ZŠ R. Dilonga

Domov Naši žiaci na KWN Global Summit Tokio, Japonsko 2017
Naši žiaci na KWN Global Summit Tokio, Japonsko 2017
Napísal Mgr. Peter Pallo   

Po úspechu v Európe a víťazstvom filmu Moja mama dostali naši žiaci – ako cenu, miestenku medzi 18 krajín sveta na Summit KWN do Tokia. Pracovný tím žiakov, ktorý na projekte v škole počas roka pracoval pod vedením Mgr. Petra Pallu, v Tokiu reprezentovala Evka Šinálová Adam Gálik.

 

 

 

Lepší život, lepší svet- Better life, better world

To bola téma tohtoročného (prvého)  KWN global summitu, ktorý sa uskutočnil v Tokiu, kde sme s filmom Moja mama reprezentovali Slovensko, mesto Trstená a hlavne našu školu ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga. Film v réžii žiakov šíri myšlienku úcty k mame. Ponúka myšlienku, aby sme nepremárnili chvíle s našimi najbližšími. Tento príbeh vyvolal emócie u nejedného diváka. Okrem úžasných priateľských zážitkov sme jeden druhému predstavovali svoju rodnú krajinu. Boli sme radi, že sme našu krajinu mohli reprezentovať pred 18 krajinami sveta ako napríklad: Brazília, Panama, Amerika, Tanzánia, Omán, Spojené Arabské Emiráty, Vietnam, Čína, Malajzia, Thajsko, Indonézia, Kanada, Japonsko, Hong Kong. Nereprezentovali sme len film Moja mama a jeho myšlienku. Mali sme zostrih aj z najkrajších kútov Slovenska. Nejedna krajina nám závidela krásy našej vlasti, na čo sme boli patrične hrdí.

V rámci tém KWN summitu sme sa zamerali na mestský vývoj Tokia, ale aj našich krajín, riešili problémy a ponúkali riešenia. K našim žiakom boli pridelení žiaci z Ománu a Vietnamu. Nastal stret troch rozdielnych kultúr a národov. Súčasťou bola aj práca v teréne, pri ktorej sme navštevovali najzaujímavejšie miesta a spoznávali japonskú  kultúru.

Ďakujeme spoločnosti Panasonic a mestu Trstená za podporu. Ďakujeme aj Ing. Marekovi Gálikovi za sprevádzanie našich žiakov počas pobytu v Japonsku.

 

Víťazný film Moja mama:

 

Fotogaléria z Tokia Summit

Fotogaléria z Tokia aktivity

 

 

 

 

 

 
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

VIRTUÁLNA PREHLIADKA

ZŠ R. Dilonga

KWN 2017


Kto je online ?

Máme online 39 hostí 

Microsoft


Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.