Domov Naši žiaci na KWN Global Summit Tokio, Japonsko 2017
Naši žiaci na KWN Global Summit Tokio, Japonsko 2017
Napísal Mgr. Peter Pallo

Po úspechu v Európe a víťazstvom filmu Moja mama dostali naši žiaci – ako cenu, miestenku medzi 18 krajín sveta na Summit KWN do Tokia. Pracovný tím žiakov, ktorý na projekte v škole počas roka pracoval pod vedením Mgr. Petra Pallu, v Tokiu reprezentovala Evka Šinálová Adam Gálik.

Lepší život, lepší svet- Better life, better world

To bola téma tohtoročného (prvého)  KWN global summitu, ktorý sa uskutočnil v Tokiu, kde sme s filmom Moja mama reprezentovali Slovensko, mesto Trstená a hlavne našu školu ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga. Film v réžii žiakov šíri myšlienku úcty k mame. Ponúka myšlienku, aby sme nepremárnili chvíle s našimi najbližšími. Tento príbeh vyvolal emócie u nejedného diváka. Okrem úžasných priateľských zážitkov sme jeden druhému predstavovali svoju rodnú krajinu. Boli sme radi, že sme našu krajinu mohli reprezentovať pred 18 krajinami sveta ako napríklad: Brazília, Panama, Amerika, Tanzánia, Omán, Spojené Arabské Emiráty, Vietnam, Čína, Malajzia, Thajsko, Indonézia, Kanada, Japonsko, Hong Kong. Nereprezentovali sme len film Moja mama a jeho myšlienku. Mali sme zostrih aj z najkrajších kútov Slovenska. Nejedna krajina nám závidela krásy našej vlasti, na čo sme boli patrične hrdí.

V rámci tém KWN summitu sme sa zamerali na mestský vývoj Tokia, ale aj našich krajín, riešili problémy a ponúkali riešenia. K našim žiakom boli pridelení žiaci z Ománu a Vietnamu. Nastal stret troch rozdielnych kultúr a národov. Súčasťou bola aj práca v teréne, pri ktorej sme navštevovali najzaujímavejšie miesta a spoznávali japonskú  kultúru.

Ďakujeme spoločnosti Panasonic a mestu Trstená za podporu. Ďakujeme aj Ing. Marekovi Gálikovi za sprevádzanie našich žiakov počas pobytu v Japonsku.

Víťazný film Moja mama:

Fotogaléria z Tokia Summit