Domov NOC VÝSKUMNÍKOV
NOC VÝSKUMNÍKOV
Napísal Mgr. Monika Sokolovská

Aj tento rok sa septembrová jeseň niesla v znamení projektu Festivalu vedy - Noc výskumníkov, ktorý naši žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka navštívili v Auparku v Žiline. Organizátori pripravili bohatý a pestrý program pre deti a mládež.

Hlavným cieľom tejto akcie je zvýšenie záujmu detí  o štúdium prírodných vied a technických smerov na stredných a vysokých školách.

Žiaci sa zúčastnili na rôznych vedeckých ukážkach, vyskúšali si počítačové simulácie, pozreli vedecké stánky s rôznou tematikou, obdivovali lietajúce drony alebo pohybujúce sa humanoidné roboty. Dúfam, že si z tejto akcie odniesli plno zážitkov a inšpirácií do budúcnosti.