Domov Európsky deň jazykov
Európsky deň jazykov
Napísal Ing. Mária Kováčiková, Ing. Katarína Bielončíková

V našej škole si už niekoľko rokov pripomíname Európsky deň jazykov. Aj tento rok dňa 26. septembra sme si zvolili tému, ktorej sa potom venujeme celý deň. V tomto školskom roku sa žiaci deviatych ročníkov zmocnili témy „movie“ (film).

Cieľom bolo zahrať ukážky rôznych filmových žánrov v anglickom jazyku. Žiaci si sami zvolili filmové žánre, rozdelili sa do skupín, pripravili si scenáre, kostýmy, nacvičili ukážky, nakamerovali sa a predviedli nám už hotové scény. Výstupom je žiacke amatérske video zo všetkých predvedených scén. Žiaci si týmto spôsobom mohli overiť svoje jazykové zručnosti v krátkych dialógoch. Počas tohto dňa si žiaci užili kopec zábavy a zároveň si uvedomili dôležitosť tímovej práce.