Domov Milión detí sa modlí ruženec za jednotu a pokoj
Milión detí sa modlí ruženec za jednotu a pokoj
Napísal Mgr. Eva Kuníková

Panna Mária zjavila Boží plán vo Fatime trom malým deťom, ako môžu zachrániť svet od vojny a nešťastia. Tento záchranný Boží plán platí rovnako dnes ako aj pred sto rokmi.

To je dôvod, prečo sa žiaci našej školy spojili s deťmi z celého sveta v spoločnej modlitbe ruženca. Celá škola sa prostredníctvom školského rozhlasu pomodlila modlitbu Zasvätenia detí Panne Márii a potom sa vo svojich triedach modlili slávnostný ruženec – niektorí na kolenách, iní spevom, od škôlkarov až po deviatakov. František a Hyacinta sa stali svätými, pretože zo všetkých síl robili to, čo si od nich priala Panna Mária - modlili sa ruženec a prinášali obety z lásky k Ježišovi. Ak všetci budeme robiť tak ako oni, prispejeme k tomu, že zlo bude porazené, skončia vojny a že sa už na tejto zemi priblížime k raju. A že je to naozaj tak, prisľubuje sama Panna Mária: „Ak ľudia urobia, čo im poviem, bude mier.“