Domov „Interkulturálny dialóg“ pre žiakov 9. ročníka
„Interkulturálny dialóg“ pre žiakov 9. ročníka
Napísal Mgr. Eva Kuníková

Vďaka dotácii Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky vznikol projekt s názvom „Interkulturálny dialóg“, ktorého súčasťou sa stali aj naši deviataci. Mali možnosť na vlastnej koži skúsiť, čo to znamená „nálepkovať“ alebo hodnotiť druhých bez toho, aby sme ich poznali.

Žiaci najskôr písali svoje názory na človeka, ktorého videli len na fotografii-(človek, ktorý vyzerá ako Arab a zahalená žena, ale neskôr sa s tými ľuďmi osobne stretli, vypočuli si ich úžasné príbehy a diskutovali s nimi. Osoby, ktoré výzorom najviac zodpovedali rôznym stereotypom, ktoré v našej spoločnosti panujú, sú v skutočnosti úspešní ľudia a pozitívne príklady.

Ďakujeme pánovi Azimovi Fahradimu a jeho priateľom za čas, ktorí nám venovali a želáme im veľa úspechov v tejto dôležitej práci.