Domov Októbrové aktivity v ŠKD
Októbrové aktivity v ŠKD
Napísal Magdaléna Gensorová

Október je v našom šk. klube už tradične venovaný výrobe ruženca do školskej súťaže a návšteve starkých v Dome Charitas sv. Františka z Assisi v Trstenej. Tento rok sme spoločne vyrobili ruženec z prázdnych zápalkových krabičiek, na ktoré sme nalepili vymaľované obrázky jednotlivých tajomstiev.

Deti sa s veľkou radosťou pripravovali aj na návštevu do charity-vytvárali obrázky z farebných guľôčok krepového papiera, nacvičovali pesničky i divadielko. Cez dramatizáciu sme sa preniesli do Fatimy, kde sa pred sto rokmi zjavila Panna Mária trom deťom. Spoločne so starkými sme sa pomodlili  "spievaný" ruženec a rozjímali sme sa nad tajomstvami ruženca svetla. Po odovzdaní darčekov nás vedúca, p. Parcová, pozvala na chutný jablkový koláč a nechýbala ani tradičná sladká tyčinka. Ale najväčšou hodnotou boli radosťou naplnené srdcia starkých i detí. Prezrádzal to úsmev, ktorý žiaril zo všetkých tvárí.