Domov Záložka do knihy spája školy
Záložka do knihy spája školy
Napísal Mgr. Martina Gáliková

Mesiac  október je známy aj tým, že je Medzinárodným mesiacom školských knižníc. Oslavuje sa už od roku 2008, kedy ho vyhlásil James Henri, prezident Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (International Association of School Librarianship).

V tomto mesiaci Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlasuje rôzne projekty a súťaže, napr. Najzaujímavejšie podujatie v školskej knižnici, Záložka do knihy spája školy... Sú to súťaže s medzinárodnou účasťou - s účasťou Českej republiky.

Naša škola sa priebežne do nich zapája už niekoľko rokov. Pravidelne vyrábame záložky
pre kamarátov z niektorej z českých škôl. Tento rok nám bola pridelená ZŠ Nové Sedlo. Balíček
so záložkami už putuje k nim a veríme, že sa potešia výtvorom našich žiakov. Aj my už netrpezlivo čakáme na záložky, ktoré vytvorili pre nás.