Domov Úspech na súťaži G-robot
Úspech na súťaži G-robot
Napísal Ing. Katarína Bielončíková

27. októbra  sme sa po prvý krát zapojili do robotickej súťaže G-robot, ktorú už tretí rok organizuje Gymnázium Viliama Paulinyho – Tótha v Martine. Súťaž je určená pre žiakov základných škôl, ktorí s robotikou začínajú.

V kategórii "Vlastný model" si jednotlivé tímy, prípadne jednotlivci pripravili prezentáciu robota, ktorý mal predstavovať dopravný prostriedok budúcnosti. V konkurencii 30 tímov (jednotlivcov) našu školu reprezentovali Jerguš Bielončík a Adam Gálik. Chlapci navrhli, skonštruovali a naprogramovali vlastný dopravný prostriedok budúcnosti. Jerguš navrhol SCC – Super city car a Adam Fly car. Super city car sa umiestnilo na treťom mieste. Chlapcom ďakujem za reprezentáciu školy a prajem im veľa úspechov v robotických súťažiach. Najbližšia súťaž, na ktorú sa už dlhšie pripravujeme aj s ďalšími žiakmi druhého stupňa je FLL First Lego League v Banskej Bystrici v januári.