Domov Dobudovanie kamerového systému v areáli našej školy
Dobudovanie kamerového systému v areáli našej školy
Napísal Mgr. Eva Kuníková

Nutnosť rozširovania kamerového systému vychádza z predchádzajúcich pozitívnych skúseností pri používaní doterajších častí tohto systému. Priestory školy a jej okolia, kde sme kamery inštalovali, sú známe vysokou koncentráciou ľudí nielen počas vyučovania ale aj mimo neho. Na týchto miestach dochádza k stretnutiu predovšetkým mladých ľudí, ktorí poškodzujú súkromný aj verejný majetok, narúšajú nočný pokoj, správajú sa výtržnícky, najmä počas obdobia prázdnin, keď je areál školy prázdny a bez dozoru. Z týchto dôvodov je potrebné na týchto miestach predchádzať trestnej činnosti, vandalizmu, výtržníctvu a porušovaniu právnych predpisov. Rozšírením kamerového systému by sme chceli zvýšiť povedomie nielen detí a mládeže, ale i všetkých občanov mesta v oblasti prevencie narastajúcej kriminality, poukázať na dôsledky nežiaduceho konania, ktoré majú priamy dopad na každého z nás.

Záznamy z nového kamerového systému už viackrát poslúžili Mestskej polícii pri riešení viacerých priestupkov a veríme, že aj v budúcnosti budú slúžiť nie je len na ochranu žiakov a majetku ale aj na spokojný život občanov nášho mesta.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality