Domov Výroba adventných vencov v spolupráci rodičov a učiteľov
Výroba adventných vencov v spolupráci rodičov a učiteľov
Napísal PhDr. Mgr. Eva Ragalová

Vo štvrtok, 30. novembra sa aj tento rok v ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga popoludní zišlo mnoho zručných a šikovných rúk rodičov i učiteľov, aby vyrobili adventné vence.

Adventné  vence ako symbol adventného obdobia so štyrmi sviecami si získali dôležité miesto v našich rodinách a nechýbajú ani v jednej našej triede. Sviece sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ a v škole každé ráno pri rannej modlitbe.

Posvätené vence sa dostali do mnohých rodín a my veríme, že umocnia čaro adventu a spoja rodinu pri modlitbe. Zisk z predaja vencov zasa pomôže škole i žiakom. Za všetkých žiakov všetkým ochotným rodičom i učiteľom patrí veľké ďakujeme.