Domov Zdravý životný štýl
Zdravý životný štýl
Napísal Mgr. Monika Sokolovská

Prvý decembrový deň prišli pracovníčky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva z Dolného Kubína žiakom 6. a 7. ročníka porozprávať o zdravom stravovaní. V úvode sa dozvedeli o zložení stravy, o dôležitosti vlákniny, vitamínov a stopových prvkov a zistili, že aj niektoré tuky sú zdravé.

Žiakov zaujal veľký význam vody pre naše telo a všetky získané poznatky o strave si premietli do denného režimu stravovania, ktorý by mal každý z nás dodržiavať.

V závere prednášky si porozprávali o hlavných chorobách stravovania ako sú obezita, anorexia či bulímia. Žiaci sa v diskusii dozvedeli, že najčastejšie chyby pri stravovaní sú vysoká spotreba cukrov, tukov a soli, takže je potrebné obmedziť sladkosti, vyprážané jedlá a slané chipsy. A keď je zdravé stravovanie obohatené aj dostatočným pohybom, môžeme povedať, že žijeme zdravým životným štýlom. Želám všetkým žiakom, ktorí sa rozhodli prehodnotiť svoj jedálniček veľa síl a vytrvalosti. Výsledkom by mal byť lepší pocit zo seba a hlavne zlepšené zdravie.