Domov Svätý Mikuláš 2017
Svätý Mikuláš 2017
Napísal Mgr. Eva Kuníková

Hoci tento rok je adventné obdobie veľmi krátke, čakanie na sv. Mikuláša nás ešte viac priblížilo k Vianociam. Vyučovanie sme začali tým, že sme si pripomenuli život sv. Mikuláša a jeho významné činy v rozhlasovom vysielaní, ktoré pripravila trieda 5.A – Sv. Mikuláš je totiž jej patrónom.

Neskôr sa Mikuláš stretol s každým žiakom, od najmenších škôlkarov až po deviatakov. Našiel si čas nielen na obdarovanie našich žiakov ale aj rozhovor s nimi, čo najmä starší žiaci iste ocenili. Tí mladší mu zase ukázali, čo si pre neho pripravili – krásne básničky a pesničky, množstvo obrázkov i úprimné modlitby.  Tento rok Mikuláš neobišiel ani našich učiteľov – žiaci 5.A každému pripravili krásny pozdrav a malú dobrotku. Ďakujeme!

Verím, že spomienkou na Sv. Mikuláša si nebudeme pripomínať len dary, ktoré dostávame ale hlavne príležitosti obdarovať iných, ktoré máme.