Domov Vianočné trhy 2017
Vianočné trhy 2017
Napísal Mgr. Eva Kuníková

Aj tento školský rok sa na našej škole uskutočnili vianočné trhy ako súčasť projektov z matematiky a občianskej výchovy zameraných na rozvoj finančnej gramotnosti žiakov. Na ich realizácii sa podieľali žiaci ôsmeho a deviateho ročníka.

V reálnej situácii spoznávali význam pojmov: náklady, zisk, tržba, podnikateľský zámer, pochopili silu reklamy a pútavej prezentácie. Atmosféru vianočných trhov dotvárala príjemná hudba a výzdoba, ktorú si žiaci sami pripravili. Každý rok sa na týchto trhoch objavuje viac a viac naozaj nádherných dekorácií a dobrôt, ktorým je ťažké odolať. Niektoré výrobky sa rozpredali rýchlo, iné pomalšie, čo je pre žiakov tiež veľmi cennou skúsenosťou. Stánky upútali tak rodičov, ako i žiakov a učiteľov našej školy, a sme radi, že sa takáto akcia stáva tradičným spestrením adventného obdobia.