Domov Návšteva detí v dome Charitas
Návšteva detí v dome Charitas
Napísal Mgr. Andrea Kadlubiaková

V tomto adventnom čase, dňa 11.12.2017 žiaci 4.B, 5.B a deti zo školského klubu spolu s p. uč. Kadlubiakovou a Gensorovou, navštívili s pripraveným kultúrnym programom starkých v Dome Charitas v Trstenej a v MŠ na námestí v Trstenej.

Pekný vianočný program plný vianočných piesní a kolied spolu s divadielkom spestrili rozprávania starkých o ich predvianočnom období z detstva a prípravách na očakávané Vianoce. Deti pozorne počúvali a zaujímali sa o starodávne zvyky a tradície. Porovnávali ich s dnešnými prípravami na príchod malého Ježiška na svet. Nakoniec deti odovzdali babičkám a dedkom drobné darčeky a s prianím požehnaných sviatkov sme sa rozlúčili. Nie však nadlho. Čoskoro sa vrátime, aby sme opäť potešili starkých v Dome Charitas. Vianočné vystúpenie našich žiakov v MŠ na námestí bolo sprevádzané potleskom najmenších detí. Na výmenu sme si radi pozreli ich vystúpenie, ktoré sme taktiež odmenili veľkým potleskom.

Všetkým Vám prajeme požehnané sviatky.