Domov O NAJKRAJŠÍ VLASTNORUČNE VYROBENÝ RUŽENEC
O NAJKRAJŠÍ VLASTNORUČNE VYROBENÝ RUŽENEC
Napísal PaedDr. Mária Ďurčová

Stalo sa už peknou tradíciou, že mesiaci október sa naši žiaci a učitelia zapájajú do modlitby ruženca vo farskom kostole, ale zároveň mnohí sa usilujú čo najlepšie zrealizovať výzvu vyrobiť svoj vlastný ruženec.

Čo sa týka použitého materiálu na jeho výrobu – fantázii sa medze nekladú. Neraz sú to korálky, papier, gaštany, orechy, fazuľa, chrumky, cukríky, cestoviny, matice, ...

Deti zo školského klubu pod vedením p. uč. Gensorovej vyrobili veľký  ruženec, do výroby ktorého prispelo každé dieťa prinesením a vyzdobením zápalkovej škatuľky.

Porota sa dohodla, že najkrajšie ružence vyrobili títo žiaci:

• Dorotka Slovíková (7. A) - 1.miesto
  • Dominika Horňáková (6. A), súrodenci Michal Pňaček a Marek Pňaček (2. B), súrodenci Peťko Jagelčák (1. A) a Ľudmilka Jagelčáková (3. A) - 2.miesto
  • Vaneska Gondová (3. A), Miška Šikyňová (3. A), Sofia Šálková (3. A) - 3.miesto
  • Ľubko Zajaczkowski (2. A), Samko Štrbavý (4. B) - 4.miesto

Za krásne ružence však boli odmenení aj ďalší žiaci:

Dianka Matúšková (1. A), Ria Pániková (1. A), Alex Šrámek (1. A), René Nezník (5. B), Lea Pániková (3. A), Karin Gondová (5. B), Oliver Kumor (5. A).

Tešíme sa o rok na ďalšie skvelé nápady pri výrobe vlastných ružencov.