Domov Projekt ZÁCHRANA SOM JA
Projekt ZÁCHRANA SOM JA
Napísal Mgr. Jaroslav Pallo

Dňa 15. decembra 2017 navštívil našu školu sokol Falko spolu so záchranármi, aby odovzdal našim prváčikom cenu, ktorú vyhrali v projekte s názvom ZÁCHRANA SOM JA.

Prváci boli v rámci vyhodnotenia výsledkov v prvej päťdesiatke zúčastnených, získali automatický externý defibrilátor (AED). Okrem toho všetci žiaci 1. stupňa absolvovali zážitkový kurz poskytnutia prvej pomoci. Prešli tri záchranárske stanovištia pod vedením skúsených záchranárov. Oživovali macka Miška, riešili ako si chrániť svoj život a predchádzať úrazom, správanie sa pri dopravnej nehode a pomoc pri úraze.

Vďaka partnermi projektu Falck n.o. a Nadácie Allianz sa aj naša škola stala bezpečnejším miestom.