Domov Vianočná Akadémia „Za čias kráľa Herodesa“
Vianočná Akadémia „Za čias kráľa Herodesa“
Napísal Mgr. Martin Ragala

Tri mesiace  dozrieval nápad v hlave našich režisérov, učiteľov Martinky Gálikovej  a Petra Palla oživiť tohtoročné vianočné sviatky peknou akadémiou. Hlavným mottom bolo priblížiť divákom, ako to bolo za čias panovania krutého kráľa Herodesa.

Ježiško sa narodil, ale jeho príchod na svet bol poznačený kvílením a plačom matiek zabitých neviniatok. Záverečné posolstvo však vyznieva pre náš svet jednoznačne - Ježiš prišiel na svet pre nás, vždy tu pre nás bol, je a aj bude.

Už pri prvom našom vystúpení v piatok pre školu a škôlku sme zažili tú čarovnú atmosféru, veď  všetci účinkujúci, žiaci, učitelia, vystupujúci hostia, technici od svetla a zvuku sa zhostili svojich úloh naozaj zodpovedne. Na konci nejednému divákovi vypadla aj slzička, čo bolo dôkazom, že sme to zahrali naozaj dobre. Pani riaditeľka poďakovala a popriala všetkým hlavne veľa zdravia a pokojné chvíle v rodinnom kruhu.

Takýto odkaz sme zvestovali i Vám ostatným a na vystúpení v pondelok 25.12. o 16.00 v Kultúrnom  dome predstavili aj verejnosti v Trstenej.

Viac foto.