Domov First Lego League
First Lego League
Napísal Ing. Katarína Bielončíková

V piatok 12.1.2018 sme sa zúčastnili regionálneho kola FLL – First Lego League v Banskej Bystrici. Náš tím Dilongáčik reprezentovali títo žiaci : Adam Gálik, Maroš Letaši, Filip Lukačka, Tomáš Sokolovský, Jerguš Bielončík, Janko Skovajsa a Fabián Smolár.

V regionálnom kole v Banskej Bystrici si zmerali sily žiaci stredných a základných škôl. Spolu súťažilo 12 tímov. Získali sme 3. miesto za tímovú prácu. V hlavnej kategórii Robot Game sme sa dostali do semifinále , kde nám medaila unikla o chlp a museli sme sa uspokojiť so 4. miestom. Nechýbalo veľa a mohli sme poraziť aj stredoškolákov. FLL máme úspešne za sebou a tento školský rok plánujeme zúčastniť sa ešte robotickej súťaže Robohranie vo Zvolene a súťaže Sumo robot v Žiline.