Domov DEFIBRILÁTOR – V budove školy na Námestí M. R. Štefánika v TRSTENEJ
DEFIBRILÁTOR – V budove školy na Námestí M. R. Štefánika v TRSTENEJ
Napísal Mgr. Jaroslav Pallo

Zatiaľ čo vo svete sú AED (automatický externý defibrilátor) bežnou súčasťou verejných priestranstiev, u nás to tak nie je a ich počty na Slovensku nie sú veľmi vysoké. Vďaka projektu ZÁCHRANA SOM JA pribudlo 50 defibrilátorov do základných škôl po celom Slovensku.

Zo škôl sa tak stali bezpečnejšie miesta. Defibrilátor, ktorý vyhrali žiaci 1.A triedy, je umiestnený aj v našej škole ZŠ s MŠ R. Dilonga v BUDOVE na námestí M. R. Štefánika vo vstupnej chodbe školy, aby sa k nemu dostal každý, keď bude potrebovať pomoc. Verím, že jeho použitie nikto nebude zneužívať na hru a zábavu, ale využije ho v pravej chvíli na záchranu živote.