Domov Sväté omše pre deti z materskej školy
Sväté omše pre deti z materskej školy
Napísal Smitková Anna, zástupca pre MŠ

V našej  základnej škole je každú stredu ráno svätá omša, na ktorú prichádzajú aj deti z materskej školy s pani učiteľkami. Okrem stredy sa škôlkari z troch tried každý druhý mesiac  stretávajú v kaplnke u sestričiek s otcom Ľubošom na svätej omši, kde sa učia spoznávať  jednotlivé časti svätej omše.

Dňa 23. 01. 2018  im otec Ľuboš pripravil počas slávenia sv. omše večeradlo. Pripravil a porozprával im o poslednej večeri Ježiša s apoštolmi ako lámal a dával apoštolom chlieb a víno, ktoré premenil na svoje telo a krv. Deti spoznali najdôležitejšiu časť svätej  omše - bohoslužbu obety. Bola to pre nich veľmi  vzácna chvíľa, keď im otec Ľuboš lámal a dával  jesť a piť  a vtedy deti zatúžili  prijať Pána Ježiša. Otec Ľuboš im vysvetlil, že teraz prijímajú len požehnanie, ale neskôr budú môcť prijať premenenú hostiu - telo Pána Ježiša. Všetci sme cítili veľkú radosť z túžby detí po Ježišovi. Aj my dospelí sa učíme od detí byť úprimní pred Božím tajomstvom.