Domov Lyžiarsky výcvik siedmeho ročníka
Lyžiarsky výcvik siedmeho ročníka
Napísal Mgr. Ľubomír. Rehák

V tomto školskom roku sme si ako stredisko nášho lyžiarskeho výcviku opäť vybrali Orava snow v Oravskej Lesnej v termíne od 15. 1. 2018 – 19. 1. 2018. Zúčastnilo sa ho 24 siedmakov zo 7. A triedy. Ubytovanie sme mali zabezpečené v hoteli Tyrapol, kde sa o nás výborne starali. Okrem výbornej stravy, pekných izieb a spoločenskej miestnosti sme mali k dispozícii aj bazén s vírivkou.

No ale poďme pekne po poriadku: Lyžovať sme začali ako tradične rozdelením do skupín. Keďže na daný počet žiakov pripadajú iba dvaja inštruktori, žiaci sa delili na začiatočníkov a pokročilých do dvoch skupín. V tej začiatočníckej však bolo až osem absolútnych nelyžiarov. O to náročnejšie to bolo, no napriek všetkému, aj vďaka výborne pripraveným tratiam už v utorok popoludní takmer všetci dokázali zlyžovať hlavný svah. Potom počas ďalších dní sme si už iba zdokonaľovali techniku a každý z nás mal z lyžovania veľkú radosť. V posledný deň výcviku každý účastník dostal osvedčenie a sladkú odmenu.

My inštruktori (Mgr. P. Žatko, Mgr. Ľ. Rehák) veríme, že si žiaci z celého pobytu odniesli nielen pekné zážitky, ale aj ponaučenie z chýb a priestupkov, ktorých sa dopustili. Pretože na trati je veľmi dôležitá najmä bezpečnosť a disciplína všetkých zúčastnených. Na záver sa chceme veľmi pekne poďakovať Silvii Kompanovej a Stankovi Pňačekovi z Centra Voľného Času v Trstenej, ktorí zabezpečili výborný animačný program vo večerných hodinách a najmä našej zdravoťáčke Aďke Jankolovej, ktorá sa starala o všetkých účastníkov zájazdu.