Domov BESEDA S DARCOM KRVI
BESEDA S DARCOM KRVI
Napísal PaedDr. Dlholucká Martina

Možno si ani neuvedomujeme, aká je pre život človeka dôležitá krv. Ľudia ju niekedy potrebujú nečakane vo zvýšenej miere, napr. pri úrazoch, operáciách či rôznych chorobách. Svoju krv môže darovať každý zdravý dospelý človek.

Aj medzi učiteľmi a rodičmi sú takíto vzácni ľudia. Jedným z nich je otec našej žiačky Veroniky Stasovej z 9.B – pán Peter STAS. V utorok 24. januára 2017 sme s ním mali na zdravotníckom krúžku besedu ako s dobrovoľným darcom krvi, ktorý daroval krv viac ako 80-krát (!), čo je obdivuhodné. Je držiteľom bronzovej, striebornej, zlatej ba aj diamantovej Jánskeho plakety, ktoré udeľuje Slovenský červený kríž. Žiaci ich mohli nielen vidieť, ale sa ich dotýkať, lebo nám ich p. Stas doniesol ukázať.

Veríme, že v budúcnosti sa aj niektorí žiaci zo zdravotníckeho krúžku stanú darcami krvi. Lebo niektorí bývalí žiaci už nimi sú.