Vážení rodičia

Na konci prvého kola celoplošného pretestovania Slovenska na nový koronavírus viacerí rodičia teraz rozmýšľajú, čo bude so školskou dochádzkou ich ratolestí.

Prinášame Vám základné princípy:

• Pozitívny človek: Celá domácnosť ostáva v domácej izolácii 10 dní (rodič, dieťa, všetci bez výnimky), určuje to Vyhláška č. 15 ÚVZ)
  • Negatívny človek: Nosí pri sebe potvrdenie, ktoré sa požaduje pri vstupe do prevádzky (či už vstupuje ako zamestnanec alebo cudzí človek, Vyhláška č. 16 ÚVZ)
  • Netestovaný človek: Podľa Vyhlášky č. 16 ÚVZ tento človeknebude bez negatívneho testu pustený do zariadenia (okrem žiaka a dospelej osoby s výnimkou). Ak ide o rodiča bez testu, odporúčame mu, aby dieťa nedával do MŠ a aby na ZŠ využil ospravedlnenie na 5 za sebou idúcich vyučovacích dní, ktorými sú 3., 4., 5., 10. a 11. november. Následne 12. novembra nastúpi do školy a tým sa zároveň dodrží lehota 10 dní