Detská POLICAJNÁ AKADÉMIA

je preventívny projekt zameraný na prevenciu kriminality, ktorého sa zúčastnili naši piataci v stredu (2.marca 2022). Projekt poskytuje deťom rady, ako sa nestať obeťou trestného činu, ako zvládať určité záťažové situácie i kam sa obrátiť v prípade potreby pomoci.

Hravou formou žiaci pracujú v pracovnom zošite, kde ich sprevádzajú rovesníci Krištof a Agáta spolu s kamarátom Maxom (psíkom). Žiaci sa potešili i pexesu „Pomáhaťa chrániť“, ktoré žiakom približuje prácu polície. Kapitán Mgr. Tibor ŠÁNDOR – preventista PZ MV SR v rámci Žilinského kraja – žiakom priblížil prácu polície a ukázal, ako majú bezpečne pracovať na internete. Veríme, že prevencia kriminality mládeže je vždy lepšia ako riešenie jej dôsledkov.