TRHY: Zážitkové učenie (9.A)

Učiť sa zážitkom a pritom si aj zarobiť? Skúsiť, aké to je, keď treba plánovať, rozhodovať a predvídať? Koľko peňazí môžem minúť, aby som bol v pluse? Tieto a ďalšie podobné otázky riešili naši deviataci v priebehu celého školského roka na hodinách Občianskej náuky, kde mali za úlohu vybudovať vlastnú firmu.

Najskôr sa zamerali na jej názov, vytvárali logo, reklamy či webové stránky. Vyvrcholením tejto snahy bol dnešný predaj, ktorý sa uskutočnil v doobedňajších hodinách pre žiakov školy a popoludní aj pre verejnosť na námestí M.R.Štefánika v miestnych stánkoch. Bolo zaujímavé sledovať snahu jednotlivých firiem a to, ako sa prispôsobujú podmienkam trhu. Poslednou časťou celého projektu bude vyúčtovanie a sebahodnotenie, kde si povieme, čo bolo dobré a na čom by sa ešte dalo popracovať. Veríme, že aj takáto forma projektového vyučovania prinesie našim žiakom cenné skúsenosti a v budúcnosti z nich budú úspešní podnikatelia!