Najkrajšia vianočná pohľadnica- školská súťaž

Počas posledného mesiaca v roku si ľudia bežne posielajú medzi sebou vianočné pozdravy. Táto tradícia začala v 40 – tych rokoch 19.storočia. Vznikla tak, že jeden pán Henry Cole mal primálo času odpisovať na poštu hromadiacu v jeho dome. Neodpísať ľuďom, ktorí mu poslali list, vnímal ako niečo netaktné, a tak si najal jedného umelca, aby preňho vytvoril prvý vianočný pozdrav, ktorý obsahoval najnovšie informácie zo života jeho rodiny.

Kým niektorí ho kvôli tomuto šetreniu času kritizovali, mnohí sa pridali a začali posielať svoje pozdravy práve počas obdobia Vianoc. Milí žiaci aj vy ste koncom roka neváhali zobrať pero a papier a vytvorili ste krásne vianočné pohľadnice.

Tie najkrajšie budú odmenené a to takto:

1. miesto – Lenka Šurinová z 9.A
  2. miesto – Hanka Harkabuzová z 3.B
  3. miesto – Sofia Šalková z 8.A

4.miesto – Anežka Rašková z 3.B

Výhercom gratulujeme a zároveň ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili a vytvorili krásne vianočné pozdravy.