triedna kniha  m365
 logo ms male  
 jedalen

Klíma nás spája - finančná podpora pre ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga od CEEV Živica a Dedoles

S finančnou podporou 2000 eur od CEEV Živica a Dedoles pracujeme na vlastných adaptačných klimatických prvkoch. Snažíme sa podporiť biodiverzitu, venujeme sa spracovaniu rozložiteľného bioodpadu, budujeme vertikálnu zeleň a vodozádržné opatrenia.

Klimatické zmeny sú neoddeliteľnou súčasťou života každého z nás. Je len na nás, či sa budeme tváriť, že sa nič nedeje alebo začneme niečo robiť. Ešte nie je neskoro, ale čoskoro bude. Máme krásnu planétu a istotne stojí za záchranu. A svojim dielom by sme radi prispeli aj na našej škole.

Po ukončení projektu vznikne Pod Bubeníkom školská výuková záhrada. Okrem toho vznikne aj prírodné vzdelávacie centrum, v ktorom budeme v žiakoch rozvíjať nielen pestovateľské či technické zručnosti, ale aj environmentálne povedomie v rámci klimatických zmien.

2022 dedoles  2022 zivica