Vianočná akadémia 2018

Domov Aktuality 2016-2017 Duchovné cvičenia zamestnancov školy
Duchovné cvičenia zamestnancov školy
Napísal PaedDr. Mária Ďurčová

Tento rok sme v závere pôstneho obdobia mali možnosť zúčastniť sa duchovných cvičení, ktorých hlavnou témou boli princípy Božej pedagogiky.

Táto téma bola pre nás zaujímavá nielen z pohľadu učiteľov, ale aplikovateľná aj do pozície rodičov či celkovo do medziľudských vzťahov. Náš exercitátor, provinciálny predstavený rehole piaristov na Slovensku - páter Juraj Ďurnek, sa nám počas spoločne prežitých dní snažil priblížiť hlavné princípy, ktoré Boh uplatňuje pri našej výchove: dáva nám plnú slobodu, ale vyžaduje prevziať aj zodpovednosť za skutky vykonané v slobodnom rozhodnutí.

Okrem prednášok sme mohli načerpať duchovné sily a povzbudenie aj cez prijatie sviatosti zmierenia, Eucharistie, ale aj spoločne prežitého času.

Osviežení na tele aj na duši sme sa vrátili do svojej práce a domovov, aby sme reálne uplatňovali princípy Božej pedagogiky v každodennom živote.