Vianočná akadémia 2018

Domov Aktuality 2016-2017 Trieda 4. A lúskala ČITATEĽSKÝ ORIEŠOK 3
Trieda 4. A lúskala ČITATEĽSKÝ ORIEŠOK 3
Napísal Mgr. Jaroslav Pallo

Čitateľský oriešok je celoslovenská čitateľsko-výtvarná súťaž pre žiakov 2., 3. a 4. ročníka ZŠ. Súťaž rozvíja čítanie s porozumením, logické myslenie aj vnímanie medzipredmetových vzťahov.

Každý ročník dostal dva veselé príbehy, ktoré žiaci museli prelúskať. Nájsť odpovede na jednoduché aj zložitejšie úlohy z príbehov. Potom sa zahrali na umelcov – vymysleli postavičkám z oboch príbehov jedno spoločné dobrodružstvo a nakreslili ho. Štvrtáci mali príbehy:

NILKOV SEN – príbeh o lietadielku Nilkovi, stíhačke Anastázii a vrtuľníku Ernestovi.

ZÁZRAČNÁ HUDBA- príbeh o huslistovi Marcelovi, ktorý svojou hudbou odlákal draka a zachránil tak vodu.

Žiaci 4. A triedy sa prelúskali oboma príbehmi, našli odpovede na úlohy. Potom nakreslili svoje ilustrácie, v ktorej boli hrdinovia oboch príbehov.

Foto výkresov na stránke triedy.