Vianočná akadémia 2018

Domov Aktuality 2016-2017 Školské kolo DilongStar 2017
Školské kolo DilongStar 2017
Napísal Mgr. Martin Ragala

Už po desiatykrát sa naša ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga v utorok, 25. apríla rozozvučala tónmi populárnych piesní v školskom kole celoslovenskej súťaže DilongStar.

Pre tých žiakov, ktorí nabrali odvahu a chceli ukázať svoj talent, bolo pripravené pódium, skvelí moderátori, odborná porota, zvukári, kameramani a samozrejme, pekné ceny. Reprezentovať školu v celoslovenskom kole budú žiaci z 1. miest z každej kategórie, ale víťazmi boli všetci!

Počas skoro troch hodín sa na pódiu vystriedalo od prváčikov až po deviatakov vyše tridsať súťažiacich detí, či už ako sóloví speváci, alebo v duetách. Nás môže tešiť, že máme skvelé talenty a dúfajme, že sa v celoslovenskej konkurencii nestratia. V prvej kategórií obhájil svoje prvenstvo Dávid Papán zo 4.A, v druhej na seba upútala pozornosť Laura Lukačková z 5.A a v tretej kategórií nás milo prekvapila Paulínka Zemančíková z 9.A, ktorá svoj spev podporila aj vlastným klavírnym doprovodom. Aj v duetách zarezonovali tieto dvojice spevákov:  v prvej kategórií Ninka Pallová a Tinka Letašiová z 3.A a v druhej Emmka Pallová a Dorotka Slovíková zo 6.A. Žiaľ, v tretej  kategóri, porotu v zložení Mgr. Andrea Kadlubiaková, Mgr.Ivica Dafčíková, Bc. Patrícia Trstenská a Mgr. Andrej Škuláň dueto nepresvedčilo a nepostúpil nikto. No ani ostatní speváci sa nedali zahanbiť a boli viac než rovnocennými súpermi. Nuž, čo dodať. Tešíme sa na celoslovenské finále, na ktoré Vás pozývame do kinosály v piatok a sobotu 5.- 6. mája.