logo

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Videoprezentácia školy

Vianočná akadémia 2018

MŠ akadémia

VIRTUÁLNA PREHLIADKA


Domov Aktuality 2016-2017 Škola v prírode vo Vysokých Tatrách
Škola v prírode vo Vysokých Tatrách
Napísal Mgr. Jaroslav Pallo   

Žiaci 4. A a 4. B triedy od 19. do 23. júna 2017 absolvovali Školu v prírode vo Vysokých Tatrách. Ubytovaní boli v Novom Smokovci v hoteli VILLA SIESTA. Triedy sa premenili na indiánske kmene a mali náčelníkov- animátorov: Miňo (Diamí), Justína ( Taima). Spoločne prežili slnečné dni vo Vysokých Tatrách so svojimi učiteľmi Jaroslavom Pallom, Ľubomírou Šrámkovou a Evou Kuníkovou.

 

Program bol veľmi bohatý:

1. deň- pekné počasie, slnečno, cesta autobusom do Vysokých Tatier, autobus neprišiel až k hotelu Villa Siesta, preto putovanie s batožinou (dali sme to). Ubytovanie sa chlapcov na 1. poschodí a dievčatá na 2. poschodí. Naobedovaní sme sa poobede rozdelili na 2 indiánske kmene- Draví vlci, Ostrý šíp. Vymysleli sme si pokrik, nakreslili svoj totem, dostali sme indiánske mená a robili sme náčelnícke skúšky- odvaha, rýchlosť, múdrosť, sila, vytrvalosť. Po večeri sme  mali predstavovanie kmeňov a určenie náčelníkov- stali sa nimi tí, čo získali najviac bodov v náčelníckych skúškach (Jakub, Oliver), kmeň Draví vlci získal dve zvieracie hlavy na svoj totem, kmeň Ostrý šíp 1 zvieraciu hlavu na svoj totem. Potom sme mali spoločnú diskotéku. Večer sme napísali denníček, po večernej hygiene a modlitbe sme šli spať.

2. deň- krásne počasie, slnečno, turistika na Hrebienok (1285 m n. m.), vodopády Studeného potoka, poobede hry na ihrisku, okolo chaty, získavanie zvieracích hláv na totemy kmeňov. Večer vyhodnotenie indiánskych súbojov kmeňov, víťazi znova Draví vlci. Potom indiánska pošta - čítanie verejných listov a odovzdávanie súkromných listov . Nakoniec zábavné hry idiánov v miestnosti. Večer sme zasa napísali denníček, po večernej hygiene a modlitbe sme šli spať.

3.deň- pekné počasie, slnečno, turistika okolo Štrbského plesa, poobede hry vonku, pokladovka a získavanie zvieracích hláv na totemy. Večer pošta, hry v miestnosti, písanie denníčka a o 22:00 nočná hra- pašovanie diamantov.

4.deň- krásne slnečné počasie, kúpanie v AquaCity Poprad, plávanie, tobogány, hry vo vode, zábava. Večer vyhodnotenie najlepšieho kmeňa, ktorým sa stal kmeň Draví vlci, rozlúčková diskotéka, písanie denníčkov, balenie.

5.deň- cestovanie vlakom zo stanice Sibír do Popradu, odtiaľ rýchlikom do Kraľovian a nakoniec Oravkou do Trstenej.

Veríme, že deťom zostanú v srdciach nádherné zážitky a že si Školu v prírode - v naozajstnej prírode, poriadne užili.

Viac foto.

 

Nové odborné učebne

Modernizácia škôlky

Rekonštrukcia telocvične


Kto je online ?

Máme online 74 hostí 

Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.