logo

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Videoprezentácia školy

Vianočná akadémia 2018

MŠ akadémia

VIRTUÁLNA PREHLIADKA


Domov Aktuality 2017-2018 Slávnostné vyhodnotenie školského roka 2017/ 2018 a rozlúčka s deviatakmi
Slávnostné vyhodnotenie školského roka 2017/ 2018 a rozlúčka s deviatakmi
Napísal Eva Ragalová, RŠ   

Vo štvrtok 29. júna žiaci ukončili školský rok vyhodnotením súťaží, zberov a rôznych ocenení za svoju prácu počas celého školského roka a Ďakovnou svätou omšou v piatok na sviatok sv. Petra a Pavla sme poďakovali za všetky dobrodenia, dary i úsilia v školskom roku.

Žiaci i deti MŠ získali OCENENIA za reprezentáciu školy na rôznych vedomostných i športových súťažiach mestského, celoslovenského i medzinárodného charakteru. Za zbery, do ktorých sa žiaci zapájali počas celého roka - či už papiera, použitého oleja, hliníkových obalov alebo vrchnáčikov na pomoc chorej kamarátke.  Z rúk zástupcu rodičov, pána predsedu Rastislava Baču  zasa žiaci prebrali knihy ako odmeny za výborné vyučovacie výsledky, zodpovednú dochádzku počas celého roka, pomoc spolužiakom, pomoc  a službu spevu i miništrovania pri školských svätých omšiach.

Rozlúčili sa aj naši deviataci, ktorí zo základnej školy dostanú posledné vysvedčenie. Spomienkové tablo s ich tvárami nám bude navždy pripomínať samostatnú kapitolu, neodvratne zapísanú v knihe školy.

Naši lúčiaci sa DEVIATACI: Čaká vás obrovská životná zmena, lúčite sa so základnou školou a všetci budete chcieť byť šťastní, úspešní, prosperujúci, obľúbení... ako to dosiahnuť ? Najskôr musíte mať JASNO v tom, čo vlastne, z celého srdca túžite dosiahnuť. Želáte si kariéru cez dobrú školu? Prežívať dni so skvelými priateľmi a kamarátmi? Nájsť celoživotnú lásku ? . . . Niekedy sa vám budú ciele ťažko dávať dokopy  -rodina, škola, kamaráti.. pretože každý žijete v prvom rade v nejakej vlastnej rodine, ktorá funguje vlastným tempom... A verte, že nikto vám nezaručí presne taký výsledok, aký si predstavujete. Cesta nebude vždy jasná a priama. Práve naopak. Bude s problémami a prekážkami. No záleží na vás, na vašej odvahe kráčať vpred. Či budete iba čakať, kým sa vám  nejaká budúcnosť  prihodí, alebo pre svoj ďalší  život chcete aj niečo urobiť. Možno so sebazaprením, možno s odmietnutím vlastného pohodlia, možno bez priateľov......plňte si svoje sny,  no nie vždy a za každú cenu – stráž si každý za seba svoje morálne hodnoty, vždy bude záležať na tom, ako sa zachováš. Ťažkosti ťa nemajú odzbrojiť, majú ti pomôcť objaviť, KTO si. Nezabudni komunikovať, ver, že väčšina problémov vzniká z nedostatku komunikácie. A vtedy objavíte pravidlá šťastia: NIEČO ROBIŤ, NIEKOHO MILOVAŤ, V NIEČO DÚFAŤ...

A moja úprimná rada:  čokoľvek  budeš v živote v zamestnaní  robiť ,  rob naplno a s radosťou: Ak máš byť zametačom ulíc, zametaj tak ako Michelangelo maľoval, Beethoven skladal hudbu, či Shkespeare písal poéziu...

Aj vám všetkým ostatným našim žiakom i deťom MŠ prajem požehnané, oddychové a radostné leto. Prežite svoje dni zmysluplne, čas využite pre seba, pre svojich rodičov, starých rodičov, priateľov, kamarátov. Skáčte, hýbte sa, len nehrešte. Aby sme sa v septembri všetci v zdraví stretli.

Možno nastane deň keď budeš musieť povedať „NIE“ -v partii kde sa bude núkať alkohol, cigarety. Aby si zapadol, aby si nevyzeral čudne.....ver, že dospelosť sa tým neurýchli. No budeš  potrebovať  vnútornú silu,  ktorú ti môže dať  práve modlitba.  Nezabúdajte na ňu ani cez prázdniny, posilňujte sa ňou!

A ešte prajem veľa krásnych, požehnaných dovolenkových dní aj našim zamestnancom, učiteľom a rodičom. Oddýchnite si, vymeňte školské pracovné prostredie a školské povinnosti ktoré zažívate so svojím dieťaťom za oddychové, zregenerujte sily.

Tak ako som začínala citátom, aj skončím: „Sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času“, tvrdí Jim Rohn-podnikateľ, ktorý učí cez filozofiu osobného rozvoja. Ľudia okolo nás majú mimoriadny vplyv na naše postoje, myšlienky, nasávame ako špongia  bez toho, aby sme si to uvedomovali. Prajem vám teda, aby ste počas leta stretli a prežívali čas s takými ľuďmi, ktorí vás naplnia novým elánom, novými nápadmi a myšlienkami pre svoju učiteľskú prácu a láskou na náročné rodičovské povinnosti v novom roku.

 

 

 

Nové odborné učebne

Modernizácia škôlky

Rekonštrukcia telocvične


Kto je online ?

Máme online 83 hostí 

Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.