Vianočná akadémia 2019

Oznam
Napísal PhDr. Mgr. Eva Ragalová, riaditeľka ZŠ s MŠ R. Dilonga

Vážení rodičia!

Vzhľadom k tomu, aby sme predišli zbytočnej panike a dezinformáciám ohľadom koronavírusu, Vám oznamujeme, že  v škole boli potvrdené 2 pozitívne testy na COVID 19. Situáciu nie je potrebné zbytočne komplikovať nežiadúcimi informáciami. Všetci žiaci, ktorí prišli do bezprostredného kontaktu boli informovaní. Ostatných žiakov školy nie je potrebné žiadnym spôsobom zaťažovať.

Prosíme, aby ste dodržiavali pokyny hygienikov. Keď budeme mať viac informácií, oznámime.

Na základe odporúčania hygienikov sa ďalej nebude realizovať Letná jazyková škola, ktorá sa dokončí v augustovom termíne tak, aby vyhovoval všetkým prihláseným.

Ďakujeme za pochopenie.

Vážení rodičia, milí naši žiaci!
Napísal PhDr. Mgr. Eva Ragalová, riaditeľka ZŠ s MŠ R. Dilonga

Uzatvorili sme ďalší školský rok, veľmi zvláštny, poznačený vírusom, ktorý nás obral o mnohé spoločné zážitky, preto ani záver nebol taký typický. No nádych slávnosti bolo cítiť aj v kostole aj na chodbách pri rozlúčkach so žiakmi a hlavne s deviatakmi. Drahí naši deviataci, ďakujem vám za deväť rokov na našej škole. Ste už veľkí. A vy už chápete, že nemôžeme žiť iba pre to, aby sme jedli, spali, pracovali, učili sa, či strachovali o ďalší život. Prajem vám každému jednému do života všetko len to najlepšie. Každý mate pred sebou svoju vlastnú cestu. Škola musí zo žiaka vytvoriť samostatnú osobnosť, no škola nie je všeliek na všetky problémy. Je doba zmien, a každý z vás, kto si uvedomí, koľko sily vo vás drieme a započúva sa do svojho srdca, pôjde ľahšie. Nemusíte v živote všetko vyskúšať, aby ste boli šťastní. Objavte svoju pevnú vôľu. Nepochybujte o existencii Boha, obracajte sa na svojich anjelov. Prijmite samých seba, prijmite aj svoje slabosti, chyby a nájdite silu v Ježišovi, rešpektujte slobodu druhých. Odchádzate ako trieda, ktorá sa zapísala do školského života veľmi výrazne. Verím, že si vždy s láskou spomeniete na svojich učiteľov a prídete sa nám pochváliť so svojimi úspechmi.

Čítať celý článok...

Vo štvrtok 25. júna mladší žiaci absolvovali Deň ochrany človeka a prírody
Napísal PaedDr. Martina Dlholucká

Počas krásneho slnečného dňa žiaci súťažili v streľbe z luku, vyskúšali si tiež poskytovanie zdravotnej prvej pomoci. Poľovníci p. Viktor Stas a p. František Valko hravou formou poukázali na to, že poľovníctvo nie je o strieľaní, ale o ochrane zvieratiek a prírody.

Oznam – Letná škola
Napísal Eva Ragalová, RŠ

Vážení rodičia!

Pred nástupom do školy – v auguste, v termíne od  24.8. - 28.8. 2020 Vám ponúkame

Letnú školu od pondelka do piatka od 8:00  do 13:00 pre žiakov prvého stupňa, t.j. 1. - 4. ročník (aj budúci piataci).

Deti si nič neplatia, iba si zabezpečia vlastnú stravu a pitný režim.

Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam, prácou s deťmi a realizáciou rôznych letných aktivít sme sa rozhodli spolupracovať s Občianskym združením INÝ PRÍSTUP - DETI V ROVNOVÁHE. Títo pracovníci sa spolu s učiteľmi ZŠ budú priamo podieľať na vedení rôznych hravých a podnetných aktivít.

Záujem zasielajte na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo cez návratku triednemu učiteľovi.

Ďakujeme, že využijete Letnú škola, kde chceme u detí vzbudiť vnútornú motiváciu učiť sa a prejavovať záujem o svoj vlastný rozvoj. Jeden deň plánujeme do okolia výlet do prírody, ktorým  chceme upevniť spoluprácu a toleranciu v kolektíve. Okrem iného tam máme pripravené aktivity v prírode týkajúce sa poznávania okolitých porastov, zvierat a hmyzu a tiež rôzne zmyslovo-pohybové hry.

NÁVRATKA

Prázdninový kurz konverzačnej angličtiny
Napísal PaedDr. Martina Dlholucká

Angličtina hrou – aj takto by sme mohli nazvať Kurz konverzačnej angličtiny pre žiakov našej školy. Niektorí žiaci teda nezaháľajú ani cez prázdniny. Hneď prvý deň (1. júla) nastúpili na kurz ANJ, kde zábavnou formou komunikujú s anglickými lektormi. Spestrením sú rôzne súťaže a hry.

« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 1 z 26