Vianočná akadémia 2018

Domov Informácia- zavedenie dochádzkového systému pre žiakov
Informácia- zavedenie dochádzkového systému pre žiakov
Napísal Eva Ragalová, riaditeľka

Vážení rodičia,

určite ste postrehli, že sme v škole  zaviedli dochádzkový systém žiakov prepojený so systémom ascAgenda a ascEdupage školskými www stránkami.

Dochádzkový systém je zavedený v rámci prípravy na dotáciu stravy na žiaka od septembra 2019.

Program aScAgenda umožnuje evidovať dochádzku žiakov:

-          prítomnosť žiaka v škole

-          ospravedlnené hodiny

-          neospravedlnené hodiny

-          neskoré príchody.

Učiteľ iba kliknutím potvrdí údaje. Ak sa stane, že sa žiak z nejakého dôvodu "nepípne",dochádzke triednej knihy bude evidovaný ako neprítomný, hoci bude v škole. Zatiaľ sa nič sa nedeje - učiteľ v triednej knihe opäť jedným kliknutím nastaví, že žiak je prítomný a žiak si dodatočne ide potvrdiť účasť v škole pípnutím.  Každý jeden čipový prívesok je priradený jednému žiakovi a pri jeho strate si žiak už musí zakúpiť nový (1€).

Pre rodiča je možná Mobilná verzia: dochádzku dieťaťa vidí v mobile, elektronická triedna kniha v mobile vie, či je dieťa v škole. Žiak sa pri vchode do budovy "pípne" a rodič automaticky dostane notifikáciu na svoj mobilný telefón. Rovnako pri odchode zo školy. Viete, či dieťa prišlo bezpečne do školy a zo školy odchádza. Poprípade môžeme v zárodku vyriešiť potenciálny problém so záškoláctvom. Systém zaznamená všetky príchody a odchody žiaka, a rodič si všetko môže pekne v kľude doma skontrolovať.

Je potrebné, aby sa žiaci naučili s čípmi zodpovedne zaobchádzať, nosiť ho každý deň do školy.

Čo bude od 1. septembra 2019?

Od 1. septembra podľa § 4 ods. 6 zákona č. 544/2010 Z.z. sa dotácia na stravu poskytne každému žiakovi (budeme o ňu žiadať na každého žiaka, ktorý bude mať o stravu záujem) v sume 1,20 eura za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania a odobralo stravu.

Napriek všeobecne zaužívanému názvu obedy zdarma, v skutočnosti (a i podľa znenia príslušného zákona) ide o dotáciu na podporu výchovy dieťaťa k stravovacím návykom. Viac informácií podáme včas.

Vážení rodičia, ďakujem preto za Vašu pomoc pri zavádzaní odsledovania dochádzky, za pomoc svojim deťom, aby si čípy zodpovedne odkladali a používali. V prípade akýchkoľvek otázok alebo nastavenia pomoci pre Vás či dieťa kľudne navštívte školu, zatelefonujte, napíšte mail.

043/5392598, +421 911 246 284