Vianočná akadémia 2018

Domov ŠKD v mestskej knižnici
ŠKD v mestskej knižnici
Napísal Helena Štrbavá

Mesiac  Marec je už tradične spájaný s knižnou literatúrou a  knihou, ako takou. CVČ Trstená v spolupráci s Mestskou knižnicou pripravili pre naše deti z ŠKD pútavé a zábavné popoludnie.

Stretli sme sa v piatok 1.3.2019 a  spoločne sme prenikli do sveta knižných noviniek pre deti. Najväčším zážitkom bolo čítanie s porozumením, kde sme cez príbehy a zážitky Pána Guľôčku, Kačky Katastrofy, Psíka Pľuzgierika a Muchy Bzuk Bzuk skúsili nazrieť na dnešný svet-zo všetkým pre a proti, i tak - akože naopak, cez „Ružové okuliare“, ktoré majú niektorí ľudia imaginárne - našťastie stále a vidia svet optimistickejší, krajší... Následne deti maľovali, akoby vnímali túto skutočnosť, ak by reálne existovala. Výtvarné práce sú na nástennom panely v Mestskej knižnici. No a veľkým zážitkom bol pokus o čítanie knihy, písanej Brailovým písmom, ktorá sa nachádza v Mestskej  knižnici. Spoločne sme  si ešte prezreli encyklopédie , prečítali príbehy, prelistovali úplne nové knižky pre deti a zahrali Albi hry.  Sme radi, že aj takouto formou  napomáhame rozvíjať a upevňovať vzťah ku klasickým knižným hodnotám.