Vianočná akadémia 2018

Domov Duchovná obnova zamestnancov ZŠ s MŠ R. Dilonga
Duchovná obnova zamestnancov ZŠ s MŠ R. Dilonga
Napísal PaedDr. Mária Ďurčová

V dňoch 4. – 6. 4. 2019 sa všetci zamestnanci našej školy mali možnosť zúčastniť sa duchovnej obnovy v Pastoračnom centre v Ústí nad Oravou.

Je už dlhoročnou tradíciou, že táto duchovná obnova sa koná v pôstnom čase, ktorý je osobitným spôsobom vhodný na stíšenie, zamyslenie, prehodnotenie životných postojov  a návykov.

Tento rok bol naším exercitátorom vdp. Michal Žiaran, ktorý okrem kňazskej služby vykonáva aj službu univerzitného kaplána v Martine aj učiteľa náboženstva v katolíckej ZŠ s MŠ A. Bernoláka v Martine. Náš duchovný sprievodca  počas dní duchovnej obnovy upriamoval náš vnútorný zrak na postavu Krista – učiteľa, od ktorého sa môžeme učiť vychovávať a viesť deti, ktoré sú nám zverené.

Verím, že čas duchovnej obnovy upevnil vo všetkých zúčastnených vzťah k P. Bohu, k nám zvereným deťom, ale aj k sebe navzájom.