logo

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Videoprezentácia školy

Vianočná akadémia 2018

MŠ akadémia

VIRTUÁLNA PREHLIADKA


Domov Maľujeme triedu (projekt)
Maľujeme triedu (projekt)
Napísal PaedDr. Martina Dlholucká   

Na predmete matematika šiestaci celý týždeň pracovali na projekte: Maľujeme triedu. Prakticky si vyskúšali, čo je potrebné na vymaľovanie triedy. Najskôr merali výšku, šírku a dĺžku triedy, okien i dverí.

Samostatne si vypočítali plochu, ktorú budú maľovať. Zistili, že podlaha, dvere ani okná sa nemaľujú. Teda ich obsahy museli odpočítať z obsahu stien. Potom si na internete alebo z letákov zistili ceny farieb a vybrali najvhodnejšiu ponuku. Vypočítali si náklady na vymaľovanie triedy. Pre lepšiu predstavivosť si vyrobili 3D model triedy z kartónu. Niektorí vypočítali aj náklady na podlahu. Nakoniec svoje výpočty a skúsenosti spracovali v do prezentácie v programe Power Point, ktorú si obhajovali pred triedou.

Žiaci pracovali v tímoch, kde si rozdelili jednotlivé úlohy. Zistili, že okrem matematiky potrebovali aj vedomosti z informatiky, techniky či výtvarnej výchovy. Využívali tiež svoju kreativitu, tímového ducha, naučili sa spolupracovať a hľadať spoločné riešenia – teda kompromisy.

Veríme, že projektom Maľujeme triedu žiaci zistili, že aj matematika môže byť zaujímavá a najmä potrebná pre reálny život. Veď učíme pre život!

 

Nové odborné učebne

Modernizácia škôlky

Rekonštrukcia telocvične


Kto je online ?

Máme online 138 hostí 

Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, cc top level domain. Valid XHTML and CSS.