Vianočná akadémia 2018

Domov Krížová cesta s piatakmi aj v MŠ
Krížová cesta s piatakmi aj v MŠ
Napísal Smitková Anna zástupca pre MŠ

V období pôstu, keď sa  treba  stíšiť a pripomenúť si utrpenie nášho Pána Ježiša,  prišli  k nám do MŠ  žiaci  5. B. triedy spolu s triednou pani uč. M. Dlholuckou, aby  nám pripomenuli  to, čo sa odohralo pre  2000 rokmi.

Deti v MŠ  ešte  nevnímajú a nechápu  čas, ale vnímali a chápali   každé zastavenie krížovej cesty, ktoré im žiaci tak pekne a názorne sprítomnili.  Po ukončení  krížovej cesty   a odchode  piatakov do školy  si škôlkari začali  uvedomovať, ako veľmi  Ježiš trpel  za každého človeka, preto začali  nahlas premýšľať ako zlo premeniť na dobro. Z mnohých detských ústočiek vyšli slová na konanie dobrých skutkov.   Ďakujeme  pani uč.  Dlholuckej a jej žiakom, za  dramatizáciu krížovej cesty pre deti v MŠ.