Vianočná akadémia 2018

Domov Zdravotná výchova v ŠKD
Zdravotná výchova v ŠKD
Napísal Helena Štrbavá

Mladí zdravotníci zo zdravotného krúžku  pod vedením pani učiteľky Dlholuckej predviedli deťom zo ŠKD praktickú ukážku prvej pomoci (masáž srdca, umelé dýchanie), ošetrenie rán a zlomenín.

Porozprávali nám aj o Slovenskom červenom kríži a o darcovstve krvi. Sme radi, že žiaci, ktorí získali svoje vedomosti na zdravotnom krúžku odovzdávajú ďalej svoje vedomosti deťom zo ŠKD. Deti mali možnosť vyskúšať si aj masáž srdca a umelé dýchanie, vymaľovať si omaľovánku s tematikou prvej pomoc, ktorú im pripravili starší žiaci za odmenu. Ďakujeme pani učiteľke Dlholuckej a mladým zdravotníkom za cenné informácie a praktické ukážky.