Vianočná akadémia 2018

Domov Čítajme si 2019!
Čítajme si 2019!
Napísal Mgr. Martina Gáliková

šiestykrát sme sa zapojili do celoslovenskej akcie s názvom Čítajme si. Ide o projekt, ktorý organizuje Linka detskej istoty.

Jeho cieľom je pritiahnuť deti k čítaniu, zatraktívniť čítanie, či poukázať na to, že čas strávený s knihou nie je stratený. Tento rok prebiehal 30. 5. 2019. Realizoval sa 6-hodinovým čítaním od 9.00 do 15.00 hod. U nás tento čitateľský maratón slávnostne otvorila rozprávková postavička sloník Elza. Prišla rovno z knižky o zvieratkách a najmladším čitateľom začala čítať prvú stranu. Potom čitateľskú  štafetu prevzali žiaci jednotlivých tried. Spolu sa do čítania zapojilo 95 žiakov. Rekord z minulého roka sa opäť nepodarilo prekročiť, dokonca tohtoročný počet čítajúcich detí bol najnižší za posledných 7 rokov - 32 425 detí.