Vianočná akadémia 2018

Domov Domov Púť tretiakov
Púť tretiakov
Napísal Mgr. Eva Valková

Naši tretiaci sa zúčastnili Púte prvoprijímajúcich detí v Bobrove a Kline. Pán kaplán spolu s triednymi učiteľkami pripravil bohatý program. Prvá zastávka bola v Kostole sv. Antona Paduánskeho v Kline.

Tamojší kňaz žiakom porozprával zaujímavosti o svätcovi, hlavne o jeho zázrakoch, tie deti veľmi zaujali. Pán kaplán viedol modlitbu, zapojili sa do nej i žiaci. Hrou na gitare a piesňami, ktoré sa naučili počas školského roka na hodinách náboženstva vytvoril krásnu modlitbovú atmosféru.

Druhá zastávka bola na vyvýšenom mieste nad Klinom- socha Krista. Deti hore kopcom vybehli jedna radosť a vďaka peknému počasiu sme mali krásny výhľad na okolitú krajinu našej malebnej Oravy.

Posledná zastávka bola Kalvária v Bobrove, kde sme sa modlili krížovú cestu. Vďaka mikrofónu a výbornému ozvučeniu mohli krížovú cestu spolu s nami prežiť aj iní ľudia nachádzajúci sa v blízkosti Kalvárie.

Veľmi peknú tradíciu našej školy sme ukončili spoločným fotením spolu aj s rodičmi, ktorí absolvovali celú púť spolu s nami.