Vianočná akadémia 2018

Domov Domov Žiaci prípravného ročníka na koncoročnom výlete
Žiaci prípravného ročníka na koncoročnom výlete
Napísal Mgr. Miroslava Hucíková

Žiaci sa vybrali na koncoročný výlet do Zuberca, kde navštívili múzeum Oravskej dediny. Prebiehajú tam  aktivity, ktoré chcú deťom priblížiť ako ľudia žili v minulosti.

S deťmi sme postupne prechádzali jednotlivými stanovišťami, kde sme si vypočuli zaujímavé a pútavé rozprávanie a žiaci si mohli vyskúšať svoje zručnosti, ako napríklad vyrezávanie do dreva, či výroba sviečky... Ako sme prechádzali jednotlivými stanovišťami a obdivovali prekrásnu slovenskú prírodu, zastavili sme sa aj posilniť sladkými dobrotami a zmrzlinou. Na záver si niektorí žiaci kúpili pekný suvenír a deti dostali chutnú odmenu za zvládnutie všetkých aktivít. Deťom sa na výlete veľmi páčilo a dozvedeli sa mnoho zaujímavých vecí. Ďakujem Zuzke Balúnovej a Zuzke Gondovej za ochotu a empatiu.