Vianočná akadémia 2018

Domov Škola v prírode 2019
Škola v prírode 2019
Napísal Žiaci 4.A+3.A

V týždni od 17.6. do 21.6. 2019 sa žiaci 4.A a 3.A triedy vybrali do Oščadnice do penziónu Central, aby spoločne strávili týždeň plný hier, zábavy a dobrodružstva.

Cestou tam sme sa zastavili vo Vychylovke a v Kysuckom múzeu , aby si spoločne pozreli a hlavne spoznali históriu Kysúc a jej obyvateľov. Aj výstava historických vláčikov mala svoje čaro, zvlášť keď sme zistili, že boli poskladané z odpadu. Už potom nás ujo Dilong zaviezol do prechodného bydliska, kde sa nám veľmi páčilo. Izby i okolie boli len nedávno dokončené a bolo  tu veľmi príjemne. Učitelia a naša pani zdravotníčka sa o nás tak postarali, že sme naozaj nemali kedy smútiť za domovom. Čakali nás celé dni plné hier, zábavy, vychádzok do okolia i turistický pochod na Veľkú Raču. Dokonca sme si skúsili aj nočný pochod, ktorý preveril našu nebojácnosť. To všetko sa nieslo pod záštitou dvoch indiánskych táborov Apačov a Komančov. Všetci sa snažili pre svoj kmeň získať čo najviac bodov. Nakoniec vyhrali všetci bojovníci. Aj samotný náčelník oboch táborov skonštatoval, že boli splnené všetky úlohy a je rád, že sa tu stretli také šikovné deti. Aj keď nás potrápili komáre, či iní nepriatelia z hmyzieho sveta prežili sme v pohode. Cestou späť sme sa zastavili v Starej Bystrici pri  orloji. Ďakujeme všetkým, ktorí nám spríjemnili tento týždeň.